Belka
Sobota, 25 Czerwca 2022   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy rozdział biblioteki

Data publikacji: 2022-03-29, Data modyfikacji: 2022-03-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowy rozdział biblioteki

Miasto wybrało firmę, która wyremontuje Miejską Bibliotekę Publiczną. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz będzie zasilany energią z paneli fotowoltaicznych.

Budowlańcy wymienią niektóre okna oraz dobudują zewnętrzną windę. Znikną stare oprawy oświetleniowe i zastąpią je energooszczędne ledy. — Walczymy z drastycznymi podwyżkami cen energii. W ubiegłym roku kupowaliśmy 1 Kwh za 0,25 zł, aktualnie jest to 0,51 zł. Na dachu budynku biblioteki zamontujemy panele fotowoltaiczne, które pomogą obniżyć rachunki za prąd — wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Udogodnieniem dla osób niewidzących i niesłyszących będzie zakup systemu nawigującego z nadajnikiem. Z pomocą telefonu komórkowego będą mogli bezpiecznie poruszać się po bibliotece. — Chcemy poprawić funkcjonalność czytelni. Na parterze zlikwidujemy wąskie przejścia między regałami z książkami, które osobom z dysfunkcjami ruchowymi uniemożliwiają korzystanie z księgozbiorów — mówi Paweł Szewczyk, zastępca prezydenta Zduńskiej Woli.

— Zainstalujemy pętlę indukcyjną, która ułatwia komunikację z mieszkańcami, którzy korzystają z aparatów słuchowych. Mieszkańcy w bibliotece będą mogli skorzystać z komputera z dostępem do Internetu. Aby był on użyteczny i przyjazny dla osób niedowidzących i niewidomych, zostanie on wyposażony w elektronicznego lektora, który rozpoznaje i odczytuje tekst — wymienia Szewczyk. — Z myślą o seniorach pojawi się specjalny program powiększający druk – dodaje.

Zgodnie z warunkami przetargu firma EKO – BUD Piotr Haraszkiewicz z Sieradza na realizację inwestycji ma czas do czerwca 2023 r. Na przebudowę i dostosowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych miasto pozyskało 1,56 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Zduńska Wola
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zduńskowolski

  Powiat zduńskowolski - położony w województwie łódzkim, zajmuje powierzchnię 369 km² i liczy 67 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zduńska Wola. Powiat zduńskowolski został stworzony w 1999 roku, dokładnie 1 stycznia. Gminy w powiecie to Zduńska Wola (gmina miejska), Szadek, Zapolice, Zduńska Wola (gmina wiejska).

  Powiat zaprasza w swoje granice wszystkich turystów lubiących piesze wędrówki i wycieczki rowerem. Łatwo tu trafić, dojedziemy droga krajową nr 14 Warszawa − Łódź − Wrocław oraz szlakami kolejowymi. Powiat zduńskowolski ma trzy oznakowane szlaki turystyczne o łącznej długości 100 km. „Wokół Zduńskiej Woli” oraz „Uroczyska i rezerwaty” są przeznaczone dla turystyki pieszej, a „W środku Polski − ziemia znana i nieznana” − to trasa rowerowa. W Zduńskiej Woli warto odwiedzić Muzeum Historii Miasta, Dom Urodzin Świętego Maksymiliana Kolbego oraz Skansen Lokomotyw.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola