Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Zduńska Wola, Szadek, Zapolice
Belka
Piątek, 17 Sierpnia 2018   imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Remont obwodnicy tak, ale nie taki jak chce Zarząd...

Data dodania: 2018-08-16
Trwa projektowanie przebudowy dawnej krajówki, obecnie drogi wojewódzkiej 482, czyli ciągu ulic Łódzka- Łaska w Zduńskiej Woli. Już wiadomo, że będą zm... więcej »
 
 

Zielnik - ta książka może przewartościować...

Data dodania: 2018-08-16
Lisen Sundgren w swojej książce odrywa świat natury, który poprawi jakość naszego życia i pozwoli poczuć się lepiej ze sobą. To książka dla osó... więcej »
 
 

Wystawa rolno - przemysłowa w niedzielę, forum...

Data dodania: 2018-08-16
Pod hasłem promowania lokalnych firm przebiegną trzy najbliższe dni. W piątek i sobotę zorganizowane będzie III Regionalne Forum Gospodarcze, a na niedzielę powiat zaprasza na W... więcej »
 
 

Zawisza Pajęczno wycofał się z IV ligi łódzkiej

Data dodania: 2018-08-16
Zarząd Zawiszy Pajęczno podjął decyzje o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek IV ligi łódzkiej. Jako powód działacze z Pajęczna podali kłopoty z... więcej »
 
 

Z nowymi piłkarzami na Gryfa. Widzew, tylko...

Data dodania: 2018-08-16
Zacięło się w Widzewie Łódź! Czy na dłużej?Mamy nadzieję, że jednak nie. Podopieczni trenera Radosława Mroczko- wskiego nie wygrali w II lidze od dwó... więcej »
 
 

Porażka Pogoni Zduńska Wola w Kutnie [FOTO]

Data dodania: 2018-08-16
5:0 przegrała zduńskowolska drużyna Pogoni swój drugi mecz w IV lidze. Pogoń grała w środę 15 sierpnia na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie z... więcej »
 
 

Wielki Plebiscyt na 7 Cudów Polski - drugi etap

Data dodania: 2018-08-16
Trwa głosowanie w plebiscycie na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”, ogłoszonym przez organizatora największych w Polsce targów turystycznych World Tra... więcej »
 
 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na...

Data dodania: 2018-08-16
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty na Utworzenie i  prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ... więcej »
 
 

Pielgrzymka zduńskowolska. W czwartek ruszają zapisy

Data dodania: 2018-08-15
28. Zduńskowolska Pielgrzymka Piesza wyruszy na Jasną Górę 22 sierpnia. Zapisy prowadzone będą od jutra, 16 sierpnia do 21 sierpnia. więcej »
 
 

Święto Wojska Polskiego w Zduńskiej Woli

Data dodania: 2018-08-15
Święto Wojska Polskiego w Zduńskiej Woli obchodzono 15 sierpnia na pl. Wolności. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1141
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zduńskowolski

  Powiat zduńskowolski - położony w województwie łódzkim, zajmuje powierzchnię 369 km² i liczy 67 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zduńska Wola. Powiat zduńskowolski został stworzony w 1999 roku, dokładnie 1 stycznia. Gminy w powiecie to Zduńska Wola (gmina miejska), Szadek, Zapolice, Zduńska Wola (gmina wiejska).

  Powiat zaprasza w swoje granice wszystkich turystów lubiących piesze wędrówki i wycieczki rowerem. Łatwo tu trafić, dojedziemy droga krajową nr 14 Warszawa − Łódź − Wrocław oraz szlakami kolejowymi. Powiat zduńskowolski ma trzy oznakowane szlaki turystyczne o łącznej długości 100 km. „Wokół Zduńskiej Woli” oraz „Uroczyska i rezerwaty” są przeznaczone dla turystyki pieszej, a „W środku Polski − ziemia znana i nieznana” − to trasa rowerowa. W Zduńskiej Woli warto odwiedzić Muzeum Historii Miasta, Dom Urodzin Świętego Maksymiliana Kolbego oraz Skansen Lokomotyw.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola