Belka
Sobota, 25 Czerwca 2022   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Taśmy Kaczyńskiego: "Gazeta Wyborcza" publikuje nagrania rozmów prezesa PiS i Geralda Birgfellnera ws. wieżowców spółki Srebrna

Data publikacji: 2019-01-29, Data modyfikacji: 2019-01-30
A A AWydrukDrukuj  
 
- Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie - mówi Jarosław Kaczyński na nagraniu do którego dotarła "Gazeta Wyborcza". Ze względu na wynik jesiennych wyborów samorządowych (władzę w stołecznym ratuszu ma PO), inwestycja warta 1,3 mld złotych została wstrzymana przez prezesa PiS, mimo że prace nad projektem trwały już ponad rok. "GW" informuje, że państwowy bank Pekao S.A. zgodził się sfinansować przygotowanie inwestycji (13,5 mln euro), a także udzielić kredytu w wysokości ok. 300 mln euro (1,3 mld zł) na całą budowę. Za projekt i strategię realizacji odpowiadał spowinowacony z Kaczyńskim Austriak Gerald Birgfellner. Nie otrzymał on pieniędzy za wykonaną dotychczas pracę. Kaczyński zachęcał go do wstąpienia na drogę prawną. Prawnicy Birgfellnera - Roman Giertych i Jacek Dubois - zawiadomili prokuraturę o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego".

Pełna treść wiadomości na: zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/tasmy-kaczynskiego-gazeta-wyborcza-publikuje-nagrania,4972870,artwid,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zduńskowolski

  Powiat zduńskowolski - położony w województwie łódzkim, zajmuje powierzchnię 369 km² i liczy 67 tys. mieszkańców, a jego siedzibą jest miasto Zduńska Wola. Powiat zduńskowolski został stworzony w 1999 roku, dokładnie 1 stycznia. Gminy w powiecie to Zduńska Wola (gmina miejska), Szadek, Zapolice, Zduńska Wola (gmina wiejska).

  Powiat zaprasza w swoje granice wszystkich turystów lubiących piesze wędrówki i wycieczki rowerem. Łatwo tu trafić, dojedziemy droga krajową nr 14 Warszawa − Łódź − Wrocław oraz szlakami kolejowymi. Powiat zduńskowolski ma trzy oznakowane szlaki turystyczne o łącznej długości 100 km. „Wokół Zduńskiej Woli” oraz „Uroczyska i rezerwaty” są przeznaczone dla turystyki pieszej, a „W środku Polski − ziemia znana i nieznana” − to trasa rowerowa. W Zduńskiej Woli warto odwiedzić Muzeum Historii Miasta, Dom Urodzin Świętego Maksymiliana Kolbego oraz Skansen Lokomotyw.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola